ЦСКА 1948 и Ботев (Пд) загубиха по две точки в мразовит спектакъл

ЦСКА 1948 и Ботев (Пловдив) завършиха 2:2 в интересен двубой, с който се откри 23-ият кръг от efbet Лига. Александър Колев откри за "червените" с точен удар в 20-ата минута, а Антоан Бароан изравни в 49-ата минута. В 64-ата минута френският нападател на "канарчетата" направи обрат в резултата. В 85-ата минута обаче бившият национал Галин Иванов изравни.

21 ЦСКА 1948 - Ботев (Пловдив)

Мачът на стадион "Витоша" започна в бавно темпо и без сериозни положения пред двете врати, но това се промени рязко в 20-ата минута. Тогава Георги Русев проби към наказателното поле на "канарчетата" и пусна подаване към захождащия Александър Колев. Последва точен изстрел на централния нападател, който реализира своя трети гол с фланелката на "червените" - 1:0 за ЦСКА 1948. Малко след това възможност за попадение се откри пред друг бивш играч на Ботев - Димитър Пиргов, но Георги Аргилашки плонжира и улови удара на бранителя.

Последва нова опасност пред рамката на гостите от Пловдив. Галин Иванов намери по отличен начин Русев на голова позиция, но изстрелът на атакуващия футболист беше блокиран от защитник в жълто-черно. В 41-ата минута Николай Минков проигра най-добрата възможност за "канарчетата" до момент. Крилото на Ботев обаче стреля слабо с глава. В последните секунди на първата част Антоан Бароан можеше да изравни с шут отляво, но Даниел Наумов реагира добре и успя да избие с една ръка топката.

В началото на второто полувреме "канарчетата" изравниха. В 49-ата Антоан Бароан се оказа на добра позиция пред вратарското поле на ЦСКА 1948, бранителите в червено не противодействаха на френския нападател както трябва и Наумов трябваше да вади топката от мрежата си - 1:1.

В 64-ата минута пловдивчани направиха обрат в резултата. Отново в центъра на събитията беше Антоан Бароан, който получи подаване през центъра на защитата на ЦСКА 1948, в който Георги Ангелов и Димитър Пиргов бяха оставили широк коридор. Френският голаджия на "канарчетата" се откъсна, навлезе в пеналтерията и търкулна топката покрай Наумов - 2:1 за ботевистите!

В 85-ата минута "червените" достигнаха до изравняване. Георги Русев записа нова асистенция на сметката си, като този път крилото комбинира успешно с Галин Иванов, който не сгреши пред Аргилашки - 2:2 в Бистрица

ЦСКА 1948 2:2 Ботев (Пловдив)

1:0 Александър Колев (20)
1:1 Антоан Бароан (49)
1:2 Антоан Бароан (64)
2:2 Галин Иванов (85)

Стартовите състави:

ЦСКА 1948: 29. Наумов, 22. Даскалов, 25. Ангелов, 3. Пиргов, 24. Марин, 18. Чочев, 37. Мартинов, 10. Русев, Бастунов, 33. Иванов, 9. Колев.

Ботев (Пд): 1. Аргилашки, 4. Генев, 6. Мартенс, 8. Неделев, 10. Току, 11. Бороан, 15. Ето’о, 17. Минков, 18. Супрайен, 22. Рабей, 24. Пунчец.

Снимки: Борислав Трошев