Минимален успех за Арда над Берое, Тонислав Йорданов с фантастичен гол

Отборът на Арда (Кърджали) постигна много важен успех с 1:0 над Берое в двубой от 22-ия кръг на efbet Лига. Единственото попадение реализира Тонислав Йорданов в 37-ата минута, след като се разписа с фантастичен удар от границата на наказателното поле.

Първата ситуация в мача се откри още в третата минута, когато Светослав Ковачев опита удар от далечна дистанция, но кълбото не намери очертанията на вратата.

В 23-ата минута Симеон Мечев центрира в наказателното поле към Абубакар Тунгара. Той нанесе удар с глава, но право в ръцете на Мартин Луков.

Три минути по-късно Светослав Ковачев шутира с левия крак, но Генадий Ганев се намеси изключително майсторски, избивайки топката с корнер.

В 37-ата минута "сините" стигнаха до първия гол на стадиона в Кърджали. Нападателят на Арда Тонислав Йорданов отправи изкючително техничен удар с левия крак, с който матира стража на "зелените".

Малко преди края на първата част Ковачев отново пробва изстрел, но право в ръцете на Ганев.

В 59-ата минута Алиун Фал стреля от близка дистанция с глава, но Мартин Луков с точна намеса закова топката на голлинията.

Секунди преди края на мача резервата Христо Иванов излезе очи в очи със стража на гостите, но талантливият футболист не успя да вкара своя първи гол в efbet Лига. Това бе и последната интересна ситуация в сблъсъка от 22-ия кръг на шампионата.

АРДА - БЕРОЕ 1:0

1:0 Йорданов (37)

Стартови състави:

Арда: 71. Луков, 4. Стоев, 8. Желев, 9. Йорданов, 10. Ковачев, 17. Коконов, 24. Петков, 25. Кики, 33. Тилев, 77. Юруков, 80. Котев

Берое: 33. Ганев, 5. Юсеф, 7. Генов, 10. Юсеин, 11. Фал, 15. Динков, 16. Мечев, 18. Мариани, 20. Фуртадо, 27. Тунгара, 43. Джонатан

Снимки: start-photo.bg