Кнежевич се развихри и Етър разгроми Миньор по пътя към efbet Лига

Етър разгроми с 3:0 Миньор в дербито от 25-ия кръг на Втора лига.

И трите гола на "болярите" паднаха през втората част. Ловре Кнежевич вкара на два пъти в 53-ата и 65-ата минута, Христо Христов оформи крайния резултат в 78-ата минута.

Срещата бе от изключителна важност и за двата отбора, които гонят промоция за елита. С тази победа домакините се доближиха на точка от първото място, а загубата не позволи на "чуковете" да се изравнят със своя опонент и вече изостават на шест точки от него.

В 7-ата минута Кнежевич стреля от 16-17 метра, а след рикошет топката излезе над напречната греда в корнер. След неговото изпълнение Дичев отправи удар с глава, но в ръцете на Леонтиев, който улови.

В 23-ата минута Миньор получи отлична възможност да поведе. След добра атака отдясно и колеблива намеса на домакинската отбрана при опит да изчисти центрирането, топката попадна в Тютюков, който първоначално се засуети и не успя да шутира от 7-8 метра почти фронтално срещу вратата, а после го стори, но под ъгъл и Господинов изби.

Втората част започна с добро положение за перничани. Божидар Васев отправи топовен шут от далечна дистанция, но Господинов отрази.

Етър отговори с попадение в 53-ата минута. Илиев центрира отдясно към Кнежевич, който шутира с левия крак и след известна доза късмет топката се озова в мрежата на Миньор.

Гостите опитаха да наложат натиск и донякъде успяха, но в 65-ата минута Етър вкара втори гол. Младенов изведе Кнежевич очи в очи с Леонтиев и нападателят реализира за втори път с техничен изстрел покрай вратаря.

Пет минути по-късно Ценов стреля опасно от фаул, а Господинов плонжира и изби.

В 76-ата минута Етър можеше да сложи точка на спора с трети гол. Кнежевич изведе резервата Христов фронтално срещу Леонтиев, но нападателят прехвърли и стража, и вратата.

Само 120 секунди по-късно Христов се реваншира за пропуска си, когато се пребори със Славчев отляво в наказателното поле на гостите и от малък ъгъл технично покачи на 3:0.

В 85-ата минута Миньор остана с 10 човека след директен червен картон на Андреас Васев, който влезе с бутоните в краката на Тодоров.

ЕТЪР - МИНЬОР 3:0

1:0 Ловре Кнежевич 53
2:0 Ловре Кнежевич 65
3:0 Христо Христов 78

ЕТЪР: 13. Господинов, 4. Александров, 11. Младенов, 84. Илиев, 7. Станев, 22. Кнежевич, 26. Иванов, 29. Дичев, 28. Янков, 14. Апостолов, 10. Тодоров

МИНЬОР: 12. Леонтиев, 20. А. Васев, 3. Славчев, 23. Чиликов, 4. Савов, 5. В. Васев, 15. Ценов, 19. Казаков, 17. Динев, 8. Смоленски, 10. Тютюков