Възходът на Пирин продължава, а Арда затъва все повече

Отборът на Пирин победи с 1:0 Арда в последния мач от 21-ия кръг на efbet Лига. Успехът дойде в самото начало на мача, след като Антон Карачанаков съумя да се разпише, което в крайна сметка се оказа и единственото попадение.

С победата си днес отборът от Благоевград продължава възхода си в шампионата. “Орлетата” записаха втора победа от два мача през пролетта, след като в последния си есенен двубой шокираха Лудогорец в Разград. Арда от своя страна продължава да буксува и записа трето поредно поражение през 2022-а. Играчите на Стамен Белчев все още нямат дори отбелязан гол през пролетта.

Резултатът бе открит от домакините още в петата минута. Тогава Антон Карачанаков получи топката в наказателното поле и с удар по диагонала откри, след като вратарят Християн Василев му отвори близкия си ъгъл и не се намеси по добър начин.

В следващите минути Пирин продължи да бъде по-активният тим и на няколко пъти бе близо до удвояване на преднината, но при последния пас преди завършващ удар се получаваше грешка.

В началото на втората част играта бе равностойна, но чистите положения не присъстваха пред двете врати.

В 70-ата минута "орлетата" останаха с човек по-малко. Станислав Манолев вдигна високо крака си в близост до главата на Алекс Петков и съдията Никола Попов реши, че действията му заслужават червен картон.

При това положение Арда опита да наложи натиск, с който да стигне до попадение, но атаките бяха доста ялови и така и застрашиха кой знае колко Янко Георгиев. Така срещата завърши с успех на Пирин и нови важни три точки.

По този начин двата тима се изравниха по точки в класирането. И двата отбора имат по 22 точки и заедно с тима на ЦСКА 1948 поделят местата между девето и 11-о място.