Спартак (Варна) завърши наравно със сърби

Отборите на Спартак (Варна) и Раднички 1923 (Крагуевац) завършиха наравно 1:1 в контролна среща от подготовката на българския тим в Турция. Йованович (32) беше точен за сръбския отбор, a Архан Исуф (65) възстанови равенството. Мачът беше излъчен НА ЖИВО в сайта Sportal.bg. Спартак показа добра игра и имаше своите моменти, при които можеше да се поздрави и с успеха.

Двубоят започна със закъснение от около 7 минути. В 11-ата минута на срещата Раднички първи достигна до голово положение. Мирич стреля към вратата на Спартак, но Нисторов внимаваше и улови топката. Последваха минути, в които двата тима трудно създаваха нещо интересно пред наказателното поле на противника.

В 30-ата минута гредата спаси Спартак след удар с глава на Ристович. До положението се стигна след лошо изритана топка в предни позиции. Две минути по-късно българският тим отново сгреши при изнасянето на топката и този път беше наказан. След грешката последва подаване от десния фланг към границата на наказателното поле, където Йованович стреля от движение в долния ляв ъгъл на вратата зад Нисторов - 0:1.

В 36-ата минута Спартак не успя да се възползва от грешка на сръбския тим. Колев получи топката на метър и половина от голлинията, но вместо да я прати в мрежата, стреля право във вратаря Лукич. Само няколко минути по-късно Колев отново нямаше късмет. Този път той засече центриране от десния фланг и с глава нацели страничната греда.

Второто полувреме започна с много смени и в двата тима, както и първа сериозна опасност пред резервния страж Славов. Максимович пробва техничен удар към далечния ъгъл на вратата, като само няколко сантиметра го разделиха от красив гол. Спартак отговори в 50-ата минута с удар на Митев.

В 65-ата минута Архан Исуф възстанови равенството в мача. Той беше най-съобразителен в наказателното поле след намеса на стража на Раднички. Бранителят на Спартак овладя топката след спасяването на Райчевич и опъна мрежата за 1:1.

Веднага след попадението на Спартак Дани Начев стреля силно към вратата. Ударът му имаше необходимата сила, но не и точност.

СПАРТАК - РАДНИЧКИ 1:1
0:1 Йованович (32)