Слован и Божиков си тръгнаха с реми от Солун

Отборите на ПАОК и Слован Братислава завършиха наравно 1:1 на “Тумба” в двубоя помежду си от Лигата на конференциите. Цял мач за гостите от Словакия записа родният национал Васил Божиков, който изведе тима с капитанската лента. И двата гола в мача паднаха в неговото начало. Чуба Акпом беше точен за отбора от Солун в 9-ата минута, а за гостите се разписа Андре Грийн в 14-ата.

В другия мач от група F Копенхаген записа очаквана победа с 3:1 над Линкълн Ред Импс. Датският гранд поведе още в 4-ата минута, когато Рой Алан Чиполина си отбеляза автогол. Марко Роса изравни за гибралтарците в 33-ата минута, но в добавеното време Йонас Винд върна преднината на “лъвовете” с точно изпълнена дузпа. Йенс Стаге оформи крайния резултат с гола си в 52-ата минута.

Така Копенхаген остава лидер в групата с пълен актив от 6 точки. Втори е ПАОК с 4 пункта, а трети е Слован с 1 точка. Линкълн Ред Импс е последен без актив до момента.