Божиков с цял мач и асистенция за Слован срещу Олимпиакос

Националът Васил Божиков игра цял мач и се отличи с асистенция за Слован (Братислава) при равенството 2:2 с гръцкия Олимпиакос в плейофа реванш за влизане в групите на Лига Европа.

Тимът от Словакия обаче приключи участието си, тъй като загуби с 0:3 първия мач преди седмица. Дори и да имаха някакви надежди да продължат, словаците се простиха с тях още в 26-ата минута, когато останаха с човек по-малко на терена. Тогава за грубо нарушение беше изгонен Вернон Де Марко. Малко след това Ел Араби даде аванс за Олимпиаос, който беше заличен преди почивката от Езекиел Хенти. След паузата двата тима си размениха миролюбиво по още един гол. За тима от южната ни съседка се разписа Хенри Ониекуру в 54-ата минута.

В 62-ата минута Слован върна равенството чрез Андре Грийн, а в ролята на асистент влезе именно Васил Божиков.

В другите мачове от тази вечер Легия спечели с 2:1 срещу Славия Прага и след 2:2 в първата среща продължава напред. Австрийският Щурм Грац пък спечели с 2:0 срещу словенския Мура и с общ резултат 5:1 също е в групите на Лига Европа.