Слован преклони глава пред Копенхаген, Божиков с цял мач и жълт картон

Българският защитник Васил Божиков изигра цял мач и получи жълт картон за Слован (Братислава) при домакинското поражение на шампиона на Словакия с 1:3 от Копенхаген в мач от Група “F” на новия европейски клубен турнир Лига на конференциите. В 18-ата минута Йонас Винд даде аванс на датчаните в резултата, но само 3 минути по-късно нигерицеът Езекиел Енти изравни за словашкия шампион. Йенс Стаге в 41-ата минута обаче върна аванса на Копенхаген от един гол в резултата. В 67-ата минута Винд бе точен за 1:3 от дузпа и датчаните започнаха успешно участието си в новата надпревара.

В другата среща от групата ПАОК очаквано се наложи с 2:0 като гост над тима от Гибралтар Линкълн Ред Импс. Едва във втората минута на добавеното време на първата част обаче гърците успяха да излязат напред в резултата. Автор на попадението бе юношата на Арсенал Чуба Акпом. В 56-ата минута пък Александру Митрица бе точен за 0:2.

Снимка: F.C. København / Twitter