Слован нямаше проблеми срещу Сеница

Васил Божиков изведе с капитанската лента Слован (Братислава), а отборът му победи Сеница с 3:0 като гост и се утвърди на първото място в класирането на словашкото първенство. Всички голове паднаха до почивката, а техни автори станаха Деян Дражич и Самуел Мраз, който се разписа два пъти.

Сърбинът Дражич откри още във 2-ата минута, а в 26-ата Мраз покачи на 2:0 след асистенция на Адлер Да Силва. В 35-ата минута отново Мраз порази вратата на домакините.

Слован има актив от 20 точки, а вторият Спартак (Търнава) е със 17, но и мач по-малко. На трета позиция с 14 точки е Тренчин, следван от Жилина и Ружомберок също с по 14.