Божиков и Слован стигнаха до точка в Дунайска Стреда

Васил Божиков беше титуляр за Слован (Братислава) в мача срещу Дунайска Стреда от 7-ия кръг на словашката Фортуна лига. Шампионите имаха доста трудности срещу един от най-сериозните си конкуренти, но стигнаха до 1:1 и запазиха лидерската си позиция.

В началото на второто полувреме гол на домакините беше отменен заради засада, но те все пак откриха резултата с попадение на Андраш Шафер в 72-ата минута. Само две минути по-късно Яромир Змръхал се възползва от подаване на Джаба Канкава и изравни.

В класирането води Слован с 16 точки, пред Спартак (Търнава) с 14 и Жилина с 13. Дунайска Стреда е на 6-о място с 9 точки.