Късен гол донесе първи успех за Испания на Токио 2020

Отборът на Испания постигна минимален успех с 1:0 над Австралия в двубой от мъжкия футболен турнир на Токио 2020. Това е първа победа за "Ла Фурия" на Олимпиадата след нулевото реми с Египет в предишния мач.

Единственото попадение в двубоя беше отбелязано от Микел Оярсабал, който в 81-ата минута засече с глава центриране на Марко Асенсио. Това беше първи гол за иберийците на олимпийски игри от Сидни 2000 насам. Нападателят на Реал Сосиедад можеше да се разпише и през първото полувреме, но тогава гредата спря неговия удар. Испанците категорично надиграха днешния си съперник и заслужено стигнаха до победата, като можеха да го направят и с по-убедителен резултат. Те са първи в група С с актив от 4 точки, а Австралия са втори с 3 пункта. Аржентина е трети също с 3 точки, а Египет е последен с 1 пункт.

Междувременно, домакините от Япония записаха втората си победа в турнира, след като надвиха Мексико с 2:1. Точни за азиатците бяха Такефуса Кубо (6') и Рицу Доан (12' - дузпа). "Ацтеките" останаха с човек по-малко на терена след директния червен картон на Йохан Васкес в 68-ата минута, но все пак стигнаха до един гол, дело на Роберто Алварадо (85'). Така Япония води в група А с 6 точки, а Мексико е втори с 3 пункта, колкото има и третият Франция. Последен е Южна Африка без актив до момента.