Кабаков, Маргаритов и Вълков дебютираха в Токио с първата победа за Аржентина

Българската съдийска бригада, водена от Георги Кабаков с помощници Мартин Маргаритов и Диян Вълков, направи дебюта си на Олимпийските игри в Токио с футболния мач от група "С" между отборите на Египет и Аржентина. Той бе спечелен с 1:0 от южноамериканците, които в предния си двубой отстъпиха с 0:2 срещу Австралия. Кабаков извади пет жълти картона само през второто полувреме. Той санкционира Есекил Понсе, Томас Белмонте, Педро де ла Вега и Неуен Перес от аржентинците, както и Рамадан Собхи от египетския тим.

Факундо Медина вкара единствения гол за Аржентина в 52-та минута. Той засече с глава центриране от лявото крило и удари странична греда, но топката се върна в краката му и играчът на Ланс я вкара с добавка за крайното 1:0. Така Аржентина спечели първата си победа на Олимпийските игри и зае второто място в група "С" с равенство в точките с отбора на Австралия, от който загуби с 0:2 преди три дни. Четвъртият отбор в групата е Испания, който направи равенство 0:0 с Египет на старта.

Хондурас пък вкара два късни гола и надви Нова Зеландия с 3:2 в мач от група "В". "Кивитата" водеха с 2:1 след голове на Либерато Какасе (10') и Крис Ууд (49'), а за противника се беше разписал Луис Палма (45'). Хуан Обрегон изравни в 78-ата минута и Ригоберто Ривас се разписа в 87-ата за победата, с която отборът от зона КОНКАКАФ зае второ място. Три точки има и лидерът Румъния, който играе днес срещу Южна Корея.