Шок за Аржентина в първия мач на Олимпиадата

Аржентина допусна загуба с 0:2 от Австралия в първата си среща от олимпийския турнир при мъжете. Срещата беше от Група “С”, в която по-рано днес Испания и Египет направиха 0:0.

На Игрите в Токио “гаучосите” избраха да вземат само един футболист над ограничителната възраст, и той е вратар - Херемиас Ледесма от Кадис. Освен това те играха цяло второ полувреме с човек по-малко. В същото време в отбора на Австралия има състезатели от клубове като Манчестър Сити, Кристъл Палас, Стоук Сити, Бирмингам, Саутхамптън и Чарлтън.

Лахлан Уелс изведе Австралия напред в 14-ата минута след подаване отляво. В края на полувремето Франсиско Ортега от Аржентина получи два бързи жълти картона и беше отстранен. В 80-ата Марко Тилио гарантира успеха на австралийците с второ попадение с удар под гредата.

И двата тима играха грубо на моменти, в резултат на което съдията беше принуден да покаже общо 12 жълти картона.

В следващия кръг “албиселесте” ще спори с Египет, а Австралия ще срещне испанците.