Бдин тръгна с победа в контролите

Бдин спечели с 3:1 срещу Пъстрина 2012 (Николово), шампион на А ОФГ Монтана в контрола, играна на стадион „Георги Бенковски“ във Видин. Селекцията на Диян Попов можеше да бие с тройно по-голям резултат. Топката обаче първо посети мрежата на видинската врата.

Бдин уреди две контроли с румънци

Това се случи в 35-ата минута, когато нападател на гостите наказа грешка на противников бранител. Малко преди почивката равенството възстанови Цветомир Тодоров отблизо, като преди това залъга няколко защитници.

Десетина минути след началото на второто полувреме 19-годишния Велислав Петров направи обрата пълен, реализирайки след пас на Тодоров. Крайното 3:1 фиксира Ангел Цолов със страховит шут от границата на наказателното поле. Още много голове пропиляха бдинци.