Драма в последните минути донесе победа на Созопол над Спортист (видео)

Отборът на Созопол успя да се наложи с 2:1 над третия в класирането Спортист (Своге) в мач от 30-ия кръг на Втора лига. През първата част морският тим бе по-активен с играта си и успя да вкара попадение след точно изпълнена дузпа от Диян Молдованов в 10-ата минута. В заключителните минути гол шедьовър на Стивън Славков довде до равенството (83'), но секунди преди края влезлият като резерва Гюзелев донесе победата на домакините.

Резултатите и голмайсторите във Втора лига ⚽

В 6-ата минута дойде и първата по-интересна ситуация пред една от двете врати. Тогава Цветомир Тодов получи вляво от вратата и при поемането си вдигна топката във въздуха. Футболистът на Созопол опита да завърши атрактивно със задна ножица, но ударът му мина покрай страничния стълб.

В 8-ата минута Созопол организира нова атака, която завърши с нарушение в наказателното поле на гостите срещу Петър Кюморджиев. С изпълнението на наказателния удар се нагърби Диян Молдованов, който не сбърка и откри 2 минути по-късно от бялата точка за 1:0.

Само 2 минути по-късно домакините можеха да водят с два гола, но намеса на защитник на Спортист предотврати топката да влезе във вратата отново.

В 17-ата минута гостите получиха правото да изпълнят пряк свободен удар точно на границата на наказателното поле, фронтално от вратата на Созопол. Зад кълбото застана Диян Христов, който много технично се опита да прескочи стената и да прати топката в далечния ъгъл на Росен Андонов. Вратарят на морския тим обаче успя да се намеси и да изкара в корнер.

В 23-ата минута само добрата намеса на стража на "шоколадите" спря домакините от това да вкарат втори гол. След добро центриране отляво топката стигна до Тютюков, който надскочи Богомил Богомилов и от непосредствена близост насочи топката към вратата на Спортист. Стефано Кунчев обаче разпери добре ръцете си и спаси. 2 минути по-късно Ферадов опита далечен изстрел, но неточно.

В 31-ата минута след неуспешно изпълнение на пряк свободен удар Кочилов опита шут от дъгата на наказателното поле, но кълбото мина покрай страничния стълб на Росен Андонов. 3 минути по-късно отново Кочилов изпълни фаул, но и този път изпълнението му не бе достатъчно добро.

В ответната контраатака Ферадов бе изведен сам срещу излезлия доста напред Стефано Кунчев. Седмицата на Созопол успя да прехвърли стража на "шоколадите", но топката премина покрай вратата. До края на първата част двата отбора не си създадоха повече положения.

Второто полувреме започна с претенции за дузпа от страна на гостите, след като голмайсторът Молдованов изблъска с рамо свой противник в собственото си наказателно поле. Сигнал от главния съдия обаче не последва и играта продължи.

В следващите минути битката в средата на терена преобладаваше и до сериозни положения не се стигна. В 70-ата минута домакините трябваше да заменят капитана си, който бе получил някакво разтежение и напусна с болки в крака.

В 83-ата минута гостите все пак стигнаха до изравнително попадение. След разбъркване в наказателното поле топката бе избита. Така тя попадна точно на крака на Стивън Славков, който с прекрасно воле от солидна дистанция изпрати истински снаряд към вратата на Созопол и изравни.

Секунди преди края обаче Созопол нанесе и втория си удар. След атака отдясно Гюзелев опита подаване към свой съотборник, успоредно на голлинията. Топката обаче бе отклонена и така тя отново се върна в краката на футболиста на домакините, който от 4-5 метра прониза вратата на Спортист.

С тази своя победа Созопол се изкачи до 7-ата позиция в класирането, като изпреварва Миньор (Перник). Морският тим събира в актива си 35 точки. Спортист от своя страна не успя да се откъсне пред Септември (София) и остава на третата позици с 47 точки. Толкова има и тимът от София.

СОЗОПОЛ 2:1 СПОРТИСТ
1:0 Молдованов (10)
1:1 Славков (83)
2:1 Гюзелев (91)

Стартови състави:

Созопол: 24. Росен Андонов, 23. Диян Молдованов, 2. Мариян Димитров, 5. Георги Радев, 11. Петър Кюморджиев, 20. Цветомир Тодоров, 10. Яни Николов, 91. Антонио Ласков, 15. Димитър Жеков, 99. Борис Тютюков, 7. Ариф Ферадов

Спортист: 1. Стефано Кунчев, 5. Джулио Чарлов, 3. Борислав Христов, 19. Богомил Богомилов, 17. Галин Ташев, 13. Кирил Янакиев, 7. Томи Костадинов, 22. Кристиян Кочилов, 18. Деян Христов, 11. Валентин Йосков, 80. Мартин Михайлов

СТАДИОН: "Арена Созопол", гр. Созопол
ГЛАВЕН СЪДИЯ: Димитър Желязков