Дузпа на Марадона от Добринище донесе точка на Миньоро срещу Славата (видео)

Миньор (Перник) завърши 1:1 като домакин на Струмска слава. Срещата предложи интересен футбол, като за първи път от дълго време насам имаше фенове на трибуните на Стадиона на мира. Борислав Николов откри за гостите в началото на второто полувреме, а Борис Галчев изравни минути по-късно от дузпа.

Първата опасност беше създадена от гостите от Радомир в 13-ата минута. Антон Тунгаров се оказа свободен в наказателното поле на Миньор, последва удар с глава, но Даниел Леонтиев улови. "Чуковете" отговориха с изстрел на Божидар Васев, но този път Драгомир Петков внимаваше, избивайки в корнер.

В 23-ата минута Божидар Васев поиска 11-метров наказатален удар за домакините, но реферът Васил Минев даде знак играта да продължи. В 34-ата минута продължително разбъркване в пеналтерията на Славата не доведе до удар към вратата. Такъв беше осъществен след минута, когато Мирослав Будинов шутира от 7-8 метра, но вратарят Петков улови.

Началото на второто полувреме беше шеметно. В 49-ата минута Борислав Николов даде аванс на Струмска слава. Гостите от Радомир поведоха след добра акция през центъра, която изведе Николов сам срещу Леонтиев и нападателят не сбърка - 1:0 за Славата.

Само след три минути съдията отсъди дузпа за домакините, след като вратарят Петков извърши нарушение срещу Будинов в наказателното поле. Зад топката застана Галчев и техничарят не сбърка - 1:1. Веднага след изравняването "чуковете" можеха и да поведат, но Драго Петков спаси изстрел на Будинов.

До края гостуващият състав направи няколко пропуска пред рамката на Леонтиев и този добър мач за стандартите на Втора лига завърши без победител.

Миньор 1:1 Струмска слава

0:1 Борислав Николов (49)
1:1 Борис Галчев (53 - дузпа)

Стартовите състави:

Миньор: 1. Леонтиев, 20. А. Васев, 3. Славчев, 4. Купенов, 14. Садула, 5. В. Васев, 10. Галчев, 30. Б. Васев, 8. Слишков, 26. М. Будинов, 88. Кючуков.

Струмска слава:  12. Петков, 14. Дилчовски, 3. Сандев, 5. Костов, 8. Мицаков, 10. Иванов, 88. Янев, 22. Тунгаров, 71. Илиев, 2. Николов, 15. Халил.