Де Паул показа двете си лица срещу Кротоне (видео)

Отборът на Удинезе постигна успех с 2:1 при гостуването си на Кротоне от 31-ия кръг на Серия "А". Така "зебрите" прекратиха серията си от три поредни загуби, като в същото време удължиха поредицата от поражения на новака на пет такива.

В светлината на прожекторите влезе капитанът на фриуланите Родриго Де Паул, който беше автор и на двата гола за своя тим, но си изкара и директен червен картон. Той откри резултата в 41-ата минута след асистенция на Илия Несторовски. В 68-ата Сими изравни от дузпа, свирена за игра с ръка на Науел Молина. В 74-ата Де Паул получи топката на границата на наказателното поле и след като я запази в свое владение, той я прати в противниковата мрежа за втори път в мача. В 89-ата гредата попречи на Сими отново да възстанови равенството. Само минута по-късно Де Паул изрита Салваторе Молина в гърдите, заради което беше изгонен от игра. В оставащото време обаче гостите успяха да удържат крехката си преднина.

С днешната победа Удинезе събра 36 точки и е на 11-ата позиция в класирането, където Кротоне е на дъното с едва 15 спечелени пункта.