Гълъбинов влезе в игра и Специя осъществи късен обрат (видео)

Отборът на Специя осъществи обрат и записа драматична домакинска победа с 3:2 над Кротоне в двубоя, с който беше открит 30-ият кръг в Серия “А”. Българският национал на “бианконерите” Андрей Гълъбинов влезе в игра при резултат 1:2 в 84-ата мчинута, но в крайна сметка неговият тим стигна до успеха с две късни попадения.

Гостите поведоха в 40-ата минута след изумително воле на Кофи Джиджи с гръб към вратата. В 63-ата Даниеле Верде възстанови равенството. То се запази до 78-ата минута, когато Николо Дзанелато пусна пас към Сими, който от удобна позиция вкара осмия си гол от началото на март насам. В 89-ата Мартин Ерлич намери с подаването си непокрития капитан на домакините Джулио Маджоре, който изравни резултата. В добавеното време Ардиан Исмайли стреля с глава, топката се отби в напречната греда и попадна в Ерлич, който беше безпогрешен за пълния обрат в двубоя.

Така Специя събра 32 точки в актива си и се изкачи на 14-ата позиция в класирането, където Кротоне е на дъното с едва 15 спечелени пункта.