Колумбийските остриета на Аталанта пронизаха Удинезе

Отборът на Аталанта постигна успех с 3:2 при домакинството си на Удинезе в зрелищен мач от 29-ия кръг на Серия "А". Това беше трета поредна победа за състава на Джан Пиеро Гасперини.

Луис Муриел откри резултата в полза на бергамаските в 19-ата минута, когато Хуан Мусо не се намеси достатъчно убедително при неговия удар. Колумбийският нападател вкара втория си гол в мача в 43-ата минута, когато останал сам срещу вратаря, той го заобиколи и прати топката в мрежата му. В 45-ата Роберто Перейра намали изоставането на фриуланите с шут от границата на наказателното поле. В 61-ата се разписа и другият колумбийски голмайстор в състава на "нерадзурите" - Дуван Сапата. Крайният резултат беше оформен от Йенс Ларсен в 71-ата минута.

Засега Аталанта заема третото място в класирането с актив от 58 точки, а Удинезе е 12-и с 33 спечелени пункта.