Торино се отдалечи от опасната зона

Отборът на Торино постигна изключително ценен успех с 1:0 като гост на Удинезе в двубой от 30-ия кръг на италианската Серия А и се отдалечи на пет точки от зоната на изпадащите.

COVID-19 в Торино

Победното попадение за торинци отбеляза Андреа Белоти от дузпа в 61-ата минута. Домакините се намират в средата на таблицата и не са застрашени от изпадане. Гостите излязоа по-мотивирани на терена въпреки множеството отсъстващи от състава по различни причини. Антонио Санабрия можеше да открие за "биковете" още в 20-ата минута, но не успя да играе с топката след центриране на Белоти.

В края на полувремето пред Торино се откри нов шанс, но отново остана нереализиран. Така се стигна до 61-ата минута, когато Арслан фаулира Белоти в наказателното поле и нападателят на торинци отбеляза. Така Торино събра 27 точки и върви на 17-ата позиция, докато Удинезе е 12-и с 33.