Наполи си поигра с огъня в голово шоу с последния (видео)

Отборът на Наполи записа труден успех с 4:3 в голово шоу с Кротоне на "Диего Армандо Марадона" в мач от 29-ия кръг на Серия "А". Това е четвърта поредна победа за играчите на Дженаро Гатузо.

Начало на голеадата постави капитанът на домакините Лоренцо Инсиние в 19-ата минута, когато рикоширалият му удар завърши в противниковата мрежа. Три минути по-късно италианският национал игра с воле, а Виктор Осимен добута топката във вратата за 2:0. В 25-ата обаче Сими намали изоставането на гостите. В 34-ата Дрис Мертенс се разписа с перфектно изпълнен пряк свободен удар за 3:1. В 48-ата Сими вкара осмия си гол от началото на март насам и постави "партенопеите" под напрежение. В 59-ата Жуниор Месиас отне топката от Никола Максимович и изравни резултата. Все пак неаполитанците стигнаха до крайния успех в 72-ата минута, когато Джовани Ди Лоренцо беше точен с удар по земя.

Така Наполи поне временно се настани на четвъртата позиция в класирането с актив от 56 точки. Кротоне пък е в дъното на таблицата с едва 15 спечелени пункта.