Уест Бромич удържа Ман Юнайтед и е точка по-близо до спасението (видео)

Манчестър Юнайтед не успя да спечели и завърши наравно 1:1 в гостуването си на Уест Бромич Албиън в среща от 24-ия кръг на Премиър лийг.  Мбайе Дин откри за домакините още във втората минута, а Бруно Фернандеш изравни в самия край на първото полувреме. “Червените дяволи” по-скоро останаха разочаровани, докато Сам Алърдайс може да е доволен от представеното от играчите на “дроздовете”. С тази точка гостите останаха на седем от първото място и Манчестър Сити, а Албиън на цели 12 от Нюкасъл, който е 17-и.

Играчите на Уест Бромич започнаха много надъхано и успяха да открият още във втората минута след перфектно центриране отдясно на Kонър Галахър в наказателното поле, където Мбайе Дин се пребори с Виктор Линдельоф, въпреки че останаха известни съмнения за нарушение, и от границата на наказателното поле простреля Давид Де Хеа.

В следващите минути играчите на Солскяер вдигнаха оборотите и опитваха да застрашават Сам Джонстън. В 22-ата минута много остро центриране на Рашфорд намери отлично Марсиал в наказателното поле, но французинът не успя да стреля във вратата от близко разстояние.

Гостите отговориха с ново отлично центриране, този път на Таунзънд, а Де Хеа изби с мъка отправения под гредата удар.

Манчестър Юнайтед постепенно затегна обръча около наказателното поле на домакините и в крайна сметка достигна до равенството минута преди края на първото полувреме. Люк Шоу успя да достигне топката на самата аутлиния,прати я около границата на малкото наказателно поле, а там португалеца със страхотен страничен удар преодоля съпротивата на Джонстън.

“Червените дяволи” започнаха много активно втората част и продължиха да оказват натиск на своя противник основно с центрирания от фланговете. В 62-ата минута Хари Магуайър бе съборен от бранител на домакините и съдията първоначално отсъди дузпа, но впоследствие преразгледа решението си след намесата на ВАР и отмени отсъждането.

В 69-ата минута домакините отново оцеляха, след като на два пъти топката бе изчистена току пред голлинията след разбъркване в наказателното им поле и последователни удари на Мейсън Грийнууд и Скот Мактоминей. Няколко минути по-късно ново влизане и центриране на Люк Шоу отново бе изчистено с мъка от бранител на Уест Бромич.

Играчите на Сам Алърдайс отговориха с опасен удар на голмайстора на първото попадение Дин, чийто изстрел премина на сантиметри от гредата на Де Хеа. В 78-ата минута отново той събори с две ръце Магуайър, но съдията не реагира и само намеса с крак на испанския страж предотврати второ попадение в неговата врата.

В 85-ата минута играчите на Солскяер получиха нарушение на ъгъла на наказателното поле за фаул срещу Рашфорд, но изпълнението на Бруно Фернандеш бе разочароващо. Уест Бромич отговори с много опасна контраатака, която можеше да завърши с попадение, но Дин стреля над вратата някъде от точката за дузпа след острото центриране към него. В 94-ата минута Юнайтед бе съвсем блидо да достигне до победно попадение, но ударът на Магуайър попадна в гредата след отлична намеса на Сам Джонстън и по този начин равенството 1:1 бе запазено до края на срещата.

В четвъртък Манчестър Юнайтед гостува на Реал Сосиедад в първи 16-финал от Лига Европа.