Сосиедад сложи край на проблемните домакинства (видео)

Отборът на Реал Сосиедад постигна първа домакинска победа в Ла Лига от три месеца насам, след като разгроми Кадис с 4:1. За последно баските бяха триумфирали на своя стадион в първенство на 8 ноември, заради което се отдалечиха от зона “Шампионска лига”. Сега вече разликата с четвъртия Барселона е 5 точки, но каталунците са с две срещи по-малко. В същото време Кадис е 13-и, като записа трето последователно поражение.

“Чури-урдин” поведоха с 2:0 след два гола на Микел Оярсабал през първото полувреме - от дузпа в 26-ата и после в 34-ата. Мачът беше решен в оставащото време до паузата, защото първо ВАР отмени дузпа за гостите, а след това видеотехнологията помогна на главния съдия да вземе решение да покаже директен червен картон на Маркос Лопес, който спря излизащ сам срещу вратаря футболист на Сосиедад.
През второто полувреме срещата се превърна в игра на котка с мишка. Централният нападател на Реал Александър Исак добави две попадения - в 54-ата и 59-ата, а той и съотборниците му пропуснаха още няколко. Почетното попадение за “жълтата подводница” дойде в 65-ата, когато се разписа Хайро Гонсалес.