Класата е вечна! "Чичо" Хоакин спаси Бетис в последните секунди (видео)

39-годишният Хоакин направи впечатляващо влизане като резерва за Бетис срещу Реал Сосиедад, след като за пет минути се отчете с асистенция и късен изравнителен гол за крайното 2:2 в среща от 20-ия кръг на Примера дивисион. Гостите губеха с 0:2 до 85-ата, но тогава бившият национал на Испания, появил се на терена в 78-ата, центрира към Серхио Каналес, който намали с глава. Във втората минута на добавеното време Хоакин сам завърши атаката с попадение.

Така двата отбора остават близо един до друг в класирането. Баските обаче трябва да съжаляват, защото остават само с една победа в последните пет кръга и рискуват да изостанат от битката за място в Шампионската лига.

Всичко вървеше добре за Сосиедад главно заради силната игра на Александер Исак. В 48-ата младият швед беше точен за 1:0, а в 57-ата майсторски изведе Микел Оярсабал за 2:0. Последваха пропуски на Андони Горосабел и Кристиан Порту, заради което Реал не успя да си подсигури победата.

Така се стигна до влизането на Хоакин и преобразяването на Бетис, довело до крайното 2:2.