Бетис елиминира Реал Сосиедад след продължения

Бетис отстрани Реал Сосиедад на осминафиналите за Купата на краля след драматична победа с 3:1. Развръзката настъпи в продълженията с два гола на Борха Иглесиас, а в редовното време резултатът беше 1:1.

Микел Оярсабал даде преднина на гостите в 13-ата минута след асистенция на Андони Горосабел. В началото на втората част обаче Асиер Ияраменди получи червен картон и усложни задачата на баските. В игра за Бетис се появи и ветеранът Хоакин, но в 75-ата минута Антонио Санабрия от "вердибланкос" също беше изгонен.
Бетис обаче успя да изравни в 78-ата минута благодарение на серхио Каналес, който се разписа срещу бившия си отбор. така се стигна до продължения и в тях домакините бяха безмилостни. Борха Иглесиас вкара за 2:1 в 96-ата минута, а в 11-ата отново той се възползва от подаване на Хоакин и реши всичко.

Двата отбора се срещнаха за втори път в рамките на няколко дни, след като през уикенда направиха 2:2 в Сан Себастиан, а Каналес и Хоакин отново бяха в основата на частичния обрат за севилци.