Севиля се справи с Валенсия за по-малко от едно полувреме (видео)

Севиля спечели без особени проблеми срещата си с Валенсия от 1/8-финалите за Купата на Краля с 3:0. Головете за тима на Хулен Лопетеги отбелязаха Люк Де Йонг (20’, 33’) и Иван Ракитич (38’).

Домакините, който бяха определяни за абсолютен фаворит преди срещата, започнаха много по-активно и демонстрираха на практика по-голямото си желание за победа, докато гостите основно се опитваха да противодействат на атаките на противника.

Те успяха да открият в 19-ата минута след великолепно изпълнение на корнер, което попадна на главата на Люк де Йонг и нидерландеца не остави шансове на вратаря Кристиан Риверо.

В 33-ата минута триходова комбинация с бързи подавания намери първо Сусо в наказателното поле, а той успя да върне отново към Люк де Йонг и той се разписа за втори път в срещата.

Само пет минути по-късно Иван Ракитич направи преднината на играчите на Хулен Лопетеги класическа, когато прехвърли изключително красиво вратаря на Валенсия от границата на наказателното поле. Така само за 40 минути играчите на Хулен Лопетеги взеха комфортна преднина в своя полза.

През второто полувреме двата отбора демонстрираха доста по-ниско темпо на игра и спорадични опити за гол, повечето от които отново бяха на сметка на домакините.
В 52-ата минута те можеха да вкарат и четвърто попадение, когато дълъг пас намери Де Йонг на границата на наказателното поле, той върна към Ракитич, чийто удар премина до гредата, но впоследствие се оказа, че бившият играч на ПСВ Айндховен е бил в засада.

В 65-ата минута дойде неприятна новина за Лопетеги на фона на спокойното темпо, тъй като Хесус Навас се контузи и трябваше да бъде заменен от Камил Рекик.

До края на срещата срещата се изпълни и с доста физически сблъсъци, които допълнително накъсаха срещата. С тази победа Севиля продължава борбата в надпреварата, която е една от целите на Лопетеги за трофей в края на сезона.