Ретро ЦСКА спечели финалната групова фаза в WINBET e-футбол лига

Отборът на ЦСКА от 90-те до наши дни, управляван Пламен Димитров, завърши на първо място във финалната групова фаза на WINBET е-футбол лига, след като натрупа актив от 68 точки при изиграването на всичките си 26 мача в топ 14 на турнира и остана недостижим на върха във временното класиране.

Плейофната фаза, която ще определи шампиона в електронното първенство по футбол на България, завършва на 30 декември и в нея ще участват осемте най-добри геймъри в групата, на които им предстои да изиграят ¼-финал, ½-финал и финал. Освен ретро ЦСКА напред продължават Левски от 90-те до наши дни, Берое, Добруджа, Локомотив (Пловдив), ЦСКА-София, Славия и Пирин (Гоце Делчев), но все още не е ясно как тези отбори ще бъдат подредени в крайното класиране и кои ще бъдат техните съперници.

Същевременно отборът на Берое, управляван от Спас Желязков, не пощади ЦДНА на Александър Гавалюгов във вчерашния мач от WINBET е-футбол лига, който беше излъчен по Sportal TV, и отбеляза цели 10 гола в противниковата врата. Червените стартираха с груба грешка, след като си вкараха автогол още в 6-ата минута на срещата, а веднага след това Бакалов (10 мин.) удвои резултата за Берое. Желязков отбеляза още един гол чрез Маринов (41 мин.), а в ответната атака Миланов (44 мин.) реализира единственото попадение за ЦДНА в мача.

Армейците обаче нямаха възможност да се зарадват на успеха си, тъй като получиха бърз гол, отново чрез Маринов (45+1 мин.), последван от изключителен удар с пета на Кукула (45+5 мин.). Силна преса от страна на старозагорският тим доведе до пет нови попадения във вратата на червените. Два от тях записа отново Маринов (51, 56 мин.) и по един на  Мерло (61 мин.), Апостолов (71 мин.) и Еривалдо (82 мин.). Така двубоят завърши при резултат 10:1 в полза на Берое.

Във втория си телевизионен мач за деня от финалната групова фаза на WINBET e-футбол лига Емил Киров с отбора на Добруджа надви с 1:0 Спас Желязков с тима на Берое.

Двамата опитни състезатели в електронното първенство по футбол на България показаха силна игра в защита. Едва в 75-ата минута  съставът от Добрич чрез Почански успя да се разпише и донесе победата на Добруджа.

WINBET е-футбол лига се организира от „Спортс Мениджмънт България“ и се излъчва ексклузивно от Sportal TV всеки делничен ден от 21:00 часа и от 23:00 (или 11:00) часа през почивните дни. Повече информация за турнира бихте могли да откриете на сайта efootball.bg.