Лига на нациите по мини футбол - България - Израел 4:2

50 точки от Гавалюгов и Балкан отново е шампион при 14-годишните

14-годишните момчета на Балкан спечелиха за четвърта поредна година шампионската титла на България по баскетбол.
Тимът, воден от Николай Пеев, победи Академик (Пловдив) на финала със 79:64 след страхотно второ полувреме, в което направиха пълен обрат.

Играчите на Балкан изоставаха почти през цялата първа част, но след много силна трета четвърт обърнаха нещата в своя полза и отказаха съперника. Това е трета титла за "зелените" за сезон 2019/20, след като преди седмица 16-годишните момчета спечелиха също шампионската титла. 19-годишните момчета пък по-рано триумфираха в Първа дивизия.

Александър Гавалюгов бе избран за MVP на финала, след като направи фенoменален мач, отбелязвайки 50 точки в него! Втори по резултатност бе Виктор Груев с 13 точки.

Така ботевградчани завършват финалите за 14-годишни момчета със седем поредни успеха и нито една загуба. Те победиха последователно всичките си съперници - Левски, Дунав Русе, ЦСКА, Доростол и Тунджа. След това на полуфинал БУБА Баскетбол и нанесоха първа загуба на Академик във финала.