Юношите на Ботев биха Локо Пд с човек по-малко

Локомотив загуби първото за деня дерби срещу Ботев след изпълнение на дузпи, като в редовното време двата състава завършиха 1:1 на помощния терен на "Лаута", пише lportala.net. През по-голямата част от мача гостите бяха по-дейния отбор и създадоха половин дузина положения пред вратаря Георги Ставрев. В първата си атака към противниковата врата две минути преди почивката, смърфовете откриха резултата след удар на Васил Димитров и добавка на самата гол-линия на Никита Десятков.

През вторите 40 минути съотношението на силите не се промени, като поредния пропуск пред вратата на домакините направи Рошко Ангелинов. Жълто-черните останаха с човек по-малко след червения картон на Господин Шопов в 55-ата минута. Минута по-късно, отбраната в черно-бяло се пропука за пореден път и позволи на Валентин Томов да премине през няколко футболисти отляво и с прострелно центриране да сложи топката на главата на Гери Димитров, който изравни резултата. До края на редовното време двата отбора си размениха по едно сериозно положение. Браян Марков стреля в тялото на Ставрев от опасна близост до вратата му, а малко по-късно Десятков с глава затрудни вратаря Мартин Димитров, който изчисти в ъглов удар.

След като не успяха да се победят през 80-те минути, двата отбора излъчиха победител след изпълнение на дузпи. Домакините бяха крайно неубедителни, след като вкараха само един от общо четирите си наказателни удара. Пропуски от бялата точка направиха Иван Камов, Васил Димитров и Никита Десятков, докато гостите не сбъркаха с три точни удара на Илия Георгиев, Гери Димитров и Валентин Томов.
Точен за селекцията, водена от Владислав Януш бе единствено Иван Кавръков.

След днешната загуба юношите на Локомотив ще имат нов шанс за реванш, ако победят загубилият от сблъсъка Векта Пд-Марица Пд.

Успехът в предстоящия мач ще ги класира на бараж.

Днес от 17.00 ч. на стадиона в село Катуница е другото пловдивско дерби срещу Ботев за купата, но срещу селекцията на Красимир Димитров.