"Сините" излизат за първа победа срещу Камата

С равенството 1:1 с Локомотив София в квартал "Овча купел" отборът на Левски прекъсна серията си от шест поредни победи в първенството. Идния петък "сините" излизат на стадион "Георги Аспарухов" срещу един от най-големите си конкуренти през последните 15 години - Литекс, като ще се опитат да се върнат към победите.

Освен седми успех в шампионата, тимът на Илиан Илиев ще търси трета поредна победа срещу "оранжевите" на "Герена". Съперникът от Ловеч си тръгваше победен от столицата в предишните две години. Преди два сезона Гара Дембеле и Христо Йовов бяха точни за 2:0 с голове през второто полувреме. През миналия сезон пък Владимир Гаджев донесе победата 3:2 с много красив гол в драматичен спектакъл между двата съперника. Тогава столичани поведоха с 2:0 с попадения на Дарко Тасевски (12) и Симеон Райков (43), но след почивката Деян Джерманович (55) и Мaксим Жос (71) изравниха, преди Гаджев в 74-ата минута да постави на колене вратаря на гостите Винисиус Баривйера с удар от над 25 метра. Сега обаче Владо ще пропусне мача в петък заради наказание.

Освен това 26-кратните шампиони на България излизат за първи успех срещу треньора Христо Стоичков. Камата води на "сините" с 1:0, след като през пролетта тимът му победи с минималното 1:0 с гол на Христо Янев от фаул. Носителят на "Златната топка" за 1994 година за първи път в кариерата си пое клубен отбор от България през зимата. Именно това поражение съсипа амбициите на Левски за титла през последния сезон.

Както е известно, Стоичков е единственият футболист, вкарвал четири гола във вратата на "сините" във Вечното дерби на България. През 1989 година той отбелязва четири попадения при разгромната победа с 5:0. В следващия мач той излезе с фланелка с номер четири вместо с любимата си осмица. Това не се прие добре от "сините", които и до ден днешен го имат за един от най-големите си дразнители.