Венци Христов пак играе 45 минути за Берое при 0:0 с грузинци

Носителят на купата на България по футбол Берое завърши 0:0 срещу последния в грузинската първа дивизия Мерани Мартвили в контролна среща в турския курорт Анталия. Възпитаниците на Петър Хубчев имаха превъзходство, но не успяха да се възползват от създадените положения пред вратата на съперника. Исканият от ЦСКА нападател на Берое Венцислав Христов изигра 45 минути за своя тим, след като се появи в игра като резерва през втотото полувреме.

Още в петата минута Мартин Райнов изведе Станислав Костов добре по дясното крило, новото попълнение на старозагорци напредна в наказателното поле и шутира по диагонала, но вратарят Зураб Мамаладзе спаси. Костов беше най-близо до гола и след почивката, но в 71-ата минута след центриране от корнер на пристигналия на проби французин Салим Керкар засече с глава в гредата.

Грузинците показаха груба игра в някои моменти и двама футболисти от Мерани получиха червени картони, но бяха заменени от свои съотборници. Минута преди края на първото полувреме Александър Бенашвили извърши нарушение и след това отправи реплика към главния съдия, заради което получи директен червен картон. След малко повече от час игра пък Папуна Пониава направи втори груб фаул, за който получи втори жълт и червен картон.

Берое (Стара Загора) – Мерани (Мартвили, Грузия) 0:0
Берое (Стара Загора): 22. Благой Макенджиев – 2. Илия Мунин, 6. Иво Иванов (50′ – 15. Георги Динков), 5. Борислав Стойчев (50′ – 3. Владимир Зафиров), 28. Веселин Пенев (86′ – 14. Игнат Дишлиев) – 27. Игор Джоман (50′ – 18. Атанас Зехиров), 13. Николай Чипев (50′ – 70. Георги Костадинов) – 19. Мартин Райнов (50′ – 29. Салим Керкар), 92. Стефан Спировски (50′ – 8. Самир Аясс), 9. Станислав Костов (73′ – 21. Елиаш) – 7. Георги Андонов (к) (50′ – 10. Венцислав Христов);
старши треньор: Петър Хубчев

Мерани (Мартвили, Грузия): 29. Зураб Мамаладзе, 4. Йобашвили, 24. Габуниа, 23. Кичи Мелиава, 8. Шота Бабунашвили, 14. Бета Кубуа, 7. Папуна Пониава, 20. Владимер Йоюуа, 19. Алекси Бенашвили, 10. Лаша Кучукидзе, 18. Гага Кчхетиани (Гиорги Бегашвили, Игамайа, Леван Гегечкори, Гегиа, Бека Циколия, Имеда Ашортия, Акаки Шулая, Деканоидзе, Барбакадзе);
старши треньор: Зураб Йонанидзе
жълти картони: Иво Иванов  (Берое); Йобашвили, Пониава, Пониава, Бека Циколия (Мерани)
червени картони: Алекси Бенашвили, Пониава (Мерани)
стадион: комплекс "Голд Сити", Алания, Турция