Берое с второ нулево реми в Турция, Венци Христов вече титуляр

Тимът на Берое завърши 0:0 срещу македонския Шкендия (Тетово) във втората си контрола на турска земя, играна днес на комплекс "Голд сити" край Алания, съобщава официалният сайт на старозагорци. През първото полувреме Берое бе далеч по дейния отбор на терена и гредата и добрите намеси на вратаря и защитата спасиха символичните гости от гол. В проверката бе изпробван френският футболист Амеди, който пристигна снощи и ще изкара пробен в тима на Берое.

В 4-ата минута Весeлин Пенев центрира на втора греда, но топката мина над гредата и излезе в аут. Минута по-късно Салим Керкар, който е на проби, направи отличен пробив по лявото крило, където бе фаулиран от Хосеини на границата на наказателното поле близо до аут линията и „Берое“ получи правото да изпълни пряк свободен удар. След него обаче не се получи нищо опасно.

В 6-ата минута македонците направиха бързо изпълнение на фаул в средата на терена към Боян Вручина в наказателното поле, след удара му обаче топката мина високо над целта. Самир Аясс върна назад към Георги Костадинов в 10-ата минута на границата на наказателното поле. Халфът стреля, но над целта. В 14-ата минута дойде най-сериозната опасност за „Берое“ в мача. Самир Аясс центрира в наказателното поле, топката бе избита в краката на Венцислав Христов на дъгата пред пеналта, от където голмайсторът на „Берое“ стреля без подготовка от воле, топката обаче срещна напречната греда, след добавката на Спировски пък Хадис Вели спаси. След грешен пас на Амеди към Спировски в 19-ата минута, Демир Имери пресече и стреля от дистанция, но Караджов внимаваше и лови. Топката бе върната назад за Боян Вручина десет минути по-късно, който стреля от 20-ина метра, но високо над вратата. В 37-ата минута Боян Вручина получи в наказателното поле и пробва удар, но топката мина покрай вратата.

„Шкендия“ получи правото да изпълни пряк свободен от ляво по атаката на тима близо до тъч линията в самия край на първото полувреме. След директния удар на Имери обаче топката попадна в ръцете на Караджов. В 50-ата минута „Берое“ организира хубава атака чрез Венцислав Христов и Атанас Зехиров. Христов получи в наказателното поле и стреля, но Милиев изби. В 52-ата минута след центриране от корнер Жуниор засече с глава, но не намери целта. Последваха минути, в които Петър Хубчев извърши множество схеми, двата отбора владееха повече топката в средата на терена и липсвата опасни завършващи удари пред двете врати. В 79-ата минута при добра контраатакаа за „Берое“ Станислав Костов изведе Атанас Зехиров очи в очи с Хадис Вели, но Зехиров не успя да прати топката в мрежата.

Следващата проверка на „зелените“ в Турция ще е в понеделник, а съперникът ще бъде обявен утре.

Берое (Стара Загора) – Шкендия (Тетово, Македония) 0:0
Берое (Стара Загора): 12. Иван Караджов – 2. Илия Мунин, 6. Иво Иванов (к), 14. Игнат Дишлиев, 28. Веселин Пенев – 70. Георги Костадинов (52′ – 27. Игор Джоман), 92. Стефан Спировски (52′ – 9. Станислав Костов) – 29. Салим Керкар (61′ – 19. Мартин Райнов), 8. Самир Аясс (58′ – 15. Георги Динков), 70. Амеди (46′ – 18. Атанас Зехиров) – 10. Венцислав Христов (52′ – 7. Георги Андонов);
старши треньор: Петър Хубчев