Оклахома Сити удари ЛА Клипърс

Оклахома Сити Тъндър постигна 8-а победа в 11 мача в първенството на НБА, след като надигра на собствен терен Лос Анджелис Клипърс със 105:91. Кевин Дюрант вкара 28 точки за успеха на домакините, които са на 2-о място в Северозападната дивизия, както и подаде 8 асистенции. Серж Ибака завърши със 17 точки и 3 блокади, а Ръсел Уестбрук приключи с 12. Оклахома за първи път от сезон 2004/2005 насам печели и петте си начални домакински мача. Те взеха аванс от самото начало на мача и в нито един момент не позволиха разликата да падне под 10 точки. За гостите от Клипърс Блейк Грифин вкара 27 точки с 12 успешни стрелби от 23 опита от игра.

В същото време, Денвър Нъгетс се наложи над Чикаго Булс с 97:87, като Нейт Робинсън и Джордан Хамилтън вкараха две поредни тройки в началото на четвъртата част, за да дадат аванс на тима си. Нъгетс имат 5 победи и 6 поражения в първите 11 мача и са 4-и в Северозападната дивизия. Чикаго пък се оказва удобен съперник за Денвър, тъй като търпи 7-о поредно поражение при гостуванията си в щата Колорадо. Робинсън беше водещ реализатор за домакините със 17 точки, Джей Джей Хиксън добави 14, а Кенет Фарийд- 12. За гостите от Чикаго звездата им Дерик Роуз реализира 19, но не успя да помогне да бъде предотвратена първата загуба в последните 6 мача.