Джокович надделя над Чилич и продължава напред

Световният №2 Новак Джокович си гарантира място на 1/8-финалите на Откритото първенство на Франция по тенис. Финалистът от 2012 година надделя в интересен и оспорван мач от третия кръг над поставения под №25 Марин Чилич (Хърватия) с 6:3, 6:2, 6:7 (2), 6:4. На 1/8-финалите Джокович чака победителя от двубоя между Жо-Вилфред Цонга (Франция) и Йержи Янович (Полша).

Мачът започна малко изненадващо - с ранен пробив на Чилич, който поведе с 3:1. Джокович обаче отговори с 5 поредни спечелени гейма и взе първия сет.

Във втората част този път Джокович стигна до ранен пробив, поведе с 3:1, а при 4:2 взе още веднъж подаването на противника си и без проблеми затвори втория сет.

Още в първия гейм на третия сет сърбинът имаше три брейкпойнта при 0:40, но Чилич успя да се спаси и удържа сервис-гейма си. Нещо повече, хърватинът проби за 4:2, но веднага след това се пропука на свой сервис и Ноле изравни - 4:4. При 6:5 за Чилич и 30:40 в подаването на Джокович хърватинът имаше сетбол. Чилич имаше сериозно предимство в последвалото разиграване, но изкара топката в аут от удобна позиция и това помогна на сърбина да спечели подаването си и да се домогне до тайбрек. В него обаче Ноле бе колеблив, късметът също не бе на негова страна и Чилич спечели тайбрека убедително със 7:2 точки, което означаваше, че мачът продължава.

В четвъртия сет Джокович поведе с 2:0 гейма след ранен пробив, но веднага след това допусна изоставане от 0:40 на свой сервис. Джокович обаче спечели 5 поредни точки и авансът му набъбна на 3:0. Веднага след това Чилич изостана с 0:40 на свой сервис, но въпреки това намали на 1:3. При 1:4 Чилич бе опрян до стената, пак изоставаше с 0:40 на свой сервис, но някакси съумя да измъкне гейма, а веднага след това реализира пробив и се върна в мача. При 4:5 Чилич сервираше за оставане в мача, но трябваше да отразява мачбол при 30:40. Снажният хърватин не извържа на напрежението и двубоят приключи с двойна грешка и с девета победа от девет мача на Джокович срещу Чилич.