100 години Етър: „Звездите на „Етър” (ветерани) - Национален отбор „Звездите на България” (ветерани) 1:4

Джокович се разправи с Шарди

Световният №2 и финалист от 2012 година Новак Джокович се класира за третия кръг на "Ролан Гарос". 27-годишният сърбин не срещна проблеми срещу французина Жереми Шарди. Ноле надигра съперника си с 6:1, 6:4, 6:2 за 1 час и 32 минути.

В първия сет Джокович даде само гейм на съперника си, но във втория играта бе малко по-оспорвана. Втората част започна с три поредни пробива, като два от тях бяха в полза на Ноле. Сърбинът поведе с 3:1, поддържаше аванса си от пробив в резултата и без проблеми затвори и втория сет в своя полза. Третата част започна по идентичен начин като втората - с пробив в полза на Джокович, който веднага бе върнат, но сърбинът веднага спечели следващите 4 гейма и поведе с 5:1. Силите на Шарди стигнаха само за още един гейм и Джокович записа втора поредна убедителна победа в тазгодишното издание на Откритото първенство на Франция по тенис.

Джокович ще играе в третия кръг с победителя от двубоя между №25 в схемата Марин Чилич (Хърватия) и Тобиас Камке (Германия).