Суонзи се издъни в последната игрова минута на своя стадион

Тимът на Суонзи допусна неприятна загуба с 0:1 от Саутхамптън при последния си домакински мач за сезона. Попадението падна в последната игрова минута  на "Либърти Стейдиъм" за този шампионат и бе дело на резервата на гостите Рики Ламбърт.

В 90-ата минута английският национал се възползва от неумела игра в отбраната на "лебедите" и донесе победата на своя тим. С основна вина за гола е опитният Ашли Уилямс, който позволи на Ламбърт да го надиграе и да прати топката в мрежата на Мишел Ворм за крайното 0:1.

Въпреки поражението домакините нямат притеснения относно оставането си в елита, което подсигуриха с последователни победи над Нюкасъл и Астън Вила в предишните седмици. Гостите от Южна Англия пък вече могат да се поздравят с най-добър точков актив във Висшата лига, след като с днешните три точки подобриха предишния си рекорд и вече имат 55 т. кръг преди края.