Челси продължава гонитбата след нов безценен гол на Демба Ба (видео+галерия)

Челси продължава гонитбата с Ливърпул и Манчестър Сити на върха в Премиър лийг, след като "сините от Лондон" надделяха с 1:0 над Суонзи в гостуването си на "Либърти Стейдиъм". Единственото попадение вкара отново Демба Ба (68'), който през седмицата реализира и срещу Пари Сен Жермен. Домакините пък бяха допълнително затруднени от факта, че останаха с човек по-малко още в 16-ата минута.

Пабло Ернандес и Нейтън Дайър започнаха за Суонзи, което бяха и двете промени, направени от Гари Монк. Мохамед Салах, Неманя Матич, Рамиреш, Андре Шюрле и Демба Ба стартираха за Челси.

Челси продължава да гони Ливърпул Салах пропусна добра възможност за гостите в началото, а Чех спаси опасен изстрел на Бони. В 16-ата минута домакините останаха с човек по-малко, след като Чико Флорес получи втори жълт картон за нарушение срещу Шюрле. Главният рефер Фил Дауд се забави доста с решението, а през това време Жозе Моуриньо настояваше за това бранителят на "лебедите" да бъде изгонен. В крайна сметка така и стана, което предизвика бурна реакция у Гари Монк и феновете на Суонзи.

Челси продължава да гони Ливърпул Численото предимство на Челси обаче не се превърна в игрово такова и до почивката "сините" така и не успяха да стигнат до гол. В самия край на частта Салах пропиля нова добра ситуация.

След почивката Оскар, Демба Ба и Самуел Ето'о пропуснаха добри възможности пред вратата на Ворм. Раутлидж пък можеше да изненада неприятно гостите, но Джон Тери се намеси решаващо и му попречи.

В 68-ата минута Демба Ба отново се оказа големият коз на Моуриньо, след като преди няколко дни гол на сенегалеца прати Челси на полуфиналите в ШЛ. Неманя Матич изведе Демба Ба от дълбочина, Ашли Уилямс не успя да противодейства добре, а Ворм се намеси лошо и позволи топката, изстреляна от нападателя, да мине под плонжа му.

Челси продължава да гони Ливърпул Демба Ба, Салах и Ето'о пропуснаха да направят преднината на Челси по-изразителна, а в самия край Чех отново трябваше да се намесва решаващо след пряк свободен удар, изпълнен от Джонджо Шелви.

С успеха Челси се доближи отново на две точки зад лидера Ливърпул. Манчестър Сити е на пет точки зад лондончани. Суонзи е на 15-о място с актив от 33 т.