Суонзи разби спасения Съндърланд (видео)

Спасилият мястото си в английската Висша лига по впечатляващ начин тим на Съндърланд завърши сезона с поражение 1:3 от Суонзи на своя "Стейдиъм ъф Лайт". Подпечаталите и на теория оставането си в английския елит през седмицата възпитаници на Густаво Пойет бяха изненадани от "лебедите", които ознаменуваха с победа първия мач на своя наставник Гари Монк като официален мениджър на клуба.

Нейтън Дайър и Марвин Емнес отбелязаха ранни голове за гостите в първите 15 минути на срещата, за да дадат сериозен аванс на Суонзи срещу слисаните домакини.

Фабио Борини намали изоставането на "черните котки" пет минути след началото на второто полувреме, но Вилфред Бони оформи крайното 1:3 с 25-ия си гол от началото на сезона с екипа на своя тим.

С трите точки Суонзи си осигури актив от 42 и 12-о място в крайното класиране. Съндърланд пък завърши 14-и с 38. Успехът бе трети в последните четири мача за "лабедите", които завършват сезона в отлична форма.