Празненствата във Велико Търново за 100-годишнината на Етър започват с демонстративен женски мач срещу полския Медик

Тонев видя от скамейката изключителен гол на Шелви и разгром на Вила (видео)

Суонзи разби с 4:1 Астън Вила на своя "Либърти Стейдиъм" и си гарантира и на теория място в Премиър лийг и през следващия сезон. За сметка на това напрежението върху бирмингамци се увеличава, тъй като те остават близо до опасната зона. В основата на успеха на "лебедите" бе Джонджо Шелви, който вкара изключителен гол в 26-ата минута, и асистира за други две попадения на домакините. Вилфред Бони (10' и 92'-д) добави два гола, а Пабло Ернандес също се разписа за изразителния успех. Габриел Агбонлахор (22') вкара почетното попадение за гостите. Българското крило на Астън Вила Александър Тонев бе на резервната скамейка, но отново не получи никакъв шанс за изява.

В 10-ата минута домакините организираха перфектна контраатака, при която Джонджо Шелви разсече отбраната на Вила с пас през центъра, а Бони пусна топката покрай Гузан за 1:0. Бирмингамци възстановиха равенството в 22-ата минута когато Агбонлахор засече центриране на Олбрайтън отдясно. Много скоро след това обаче "лебедите" отново излязоха напред след изключителен гол на  Джонджо Шелви. Халфът пое на гърди една изчистена топка и с воле прехвърли Гузан от линията на централния кръг.

В 73-ата минута Пабло Ернандес покачи на 3:1, след като получи от Шелви на далечната греда, освободи се от един бранител и простреля Гузан за трети път. В добавеното време Бони бе точен от дузпа за крайното 4:1.

Суонзи е на 12-о място с 39 точки, докато Астън Вила е 16-и с четири по-малко.