Бургас и Стара Загора вече имат своите победители за "Купата на Coca-Cola: Играй с нас"

Ясни са първите градски финалисти в ъв веригата от междуучилищни турнири за "Купата на Coca-Cola: Играй с нас!"- в Бургас и в Стара Загора. Тази събота и неделя двата града излъчиха своите финалисти, които ще се борят с още 6 отбора за първото място в надпреварата. Отборът на ОУ "Антон Страшимиров" се класира на първо място в Бургас, като остави на второ място ОУ "Христо Ботев" от с. Пирне с резултат 2:1 в решителния последен мач.

Общо 23 отбора взеха участие в оспорваната битка на терена, а стотици фенове на активния начин на живот гледаха двубоите и участваха в забавните спортни игри за публиката. Турнирът беше официално открит от д-р Лорис Мануелян - заместник-кмет на Бургас по здравеопазване, превенция, социални дйности, трудова заетост и спорт; Павлина Алексиева - главен експерт в Регионален инспекторат по образованието Бургас и Пепа Ангелова - директор на Общински детски комплекс Бургас.

В Стара Загора почетното първо място зае отборът на 4-то ОУ "Кирил Христов". Всичките 14 тима се представиха достойно в първото за града издание на "Купата на Coca-Cola". На второ място се класира СОУ "Пейо Крачолов Яворов", гр. Чирпан. Стадион "Берое" посрещна и десетки развълнувани родители и приятели на участниците в турнира, които също имаха възможност да се забавляват и да печелят награди.

Oфициалният старт на надпреварата беше даден от Асен Асенов - главен експерт в отдел "Образование, младежки дейности и спорт" в община Стара Загора и Георги Димитров - директор на "Звено спорт за всички и спортни дейности" в община Стара Загора.

Спортната надпревара продължава с пълна сила следващата събота и неделя - 22 и 23 март, когато в София ще премерят сили повече от 100 отбора. Междуучилищният футболен турнир, в който могат да участват ученици на възраст между 12 и 14 години, се организира от системата на Coca-Cola в България в партньорство с Министерство на образованието и науката, Столична община в подкрепа на инициативата "София - кандидат за европейска столица на културата" и общините Пловдив, Бургас, Варна, Велико Търново, Стара Загора, Русе и Благоевград.