Лудогорец разгроми Хебър и на реванша - на живо с отзивите от Пазарджик след 0:5

Бдин излъга Ботев (Козлодуй) в мач със седем гола

С 4:3 Бдин (Видин) измъкна три точки при гостуването си на Ботев в Козлодуй в среща от 24-ия кръг на Северозападната В група. Освен седемте гола съперниците „заработиха“ и общо 10 жълти картона – 4 за домакините и 6 за гостите.

Крайно интересен и оспорван двубой наблюдаваха около 300 зрители на стадион „Христо Ботев“. Началото бе за видинчани, които рано материализираха предимството си с попадение на Васил Калоянов в 6-ата минута. Четвърт час по-късно селекцията на Анатоли Тонов изравни чрез Кирил Кръстев. Голът вдъхна самочувствие на козлодуйският тим и мача стана равностоен.

След почивката само за 9 минути топката влетя общо 5 пъти в двете врати. Първо в 67-ата капитанът на Бдин – Цветомир Тодоров изведе своите напред. При ответната атака обаче Найджъл Георгиев възстанови равенството. Две минути по-късно Тодоров вкара за втори път в двубоя. В 72-ата Калоянов също бе точен за Бдин. Малко след това Пасков намали на 3:4. В оставащите минути обаче домакините не успяха да се доберат поне до точка.

В друга среща от кръга Левски от едноименния град разби с 3:0 Ботев (Луковит). Головете вкараха Ивайло Иванов (25'), Мариян Блажев (68') и Симеон Рудашки (77').