Суонзи спря победната серия на Евертън (видео)

Суонзи прекъсна серията от три поредни победи на Евертън в Премиър лийг, след като двата отбора завършиха наравно - 1:1, в двубоя си на "Либърти Стейдиъм". Аарън Ленън даде преднина на "карамелите" четири минути преди почивката, но през втората част Джонджо Шелви (69'), който по-рано видя как негов страхотен гол бе отменен, бе точен от дузпа за крайното 1:1.

Суонзи започна по-активно тази среща и първата възможност за гол бе създадена от домакините в 13-ата минута, когато Гомис стреля много добре от над 20 метра, но Хауърд спаси виртуозно. Няколко минути след това обаче французинът трябва да напусне принудително терена заради контузия.

В 30-ата минута Джонджо Шелви вкара страхотен гол, но попадението бе отменено заради нарушение на Раутлидж срещу Бейнс. "Карамелите" отговориха с много опасен удар по земя на Коулмън, спасен със сетни усилия от Фабиански. Постепенно атаките на гостите станаха по-опасни и в 41-ата минута Евертън поведе. Джеймс Макарти центрира добре от ляво, Пиенаар се размина с топката, но Ленън успя да я овладее и да се разпише отблизо за 0:1.

Домакините наложиха натиск от началото на второто полувреме и в 69-ата минута стигнаха до дузпа, отсъдена за игра за ръка на Коулмън. Шелви бе точен от бялата точка, с което изравни резултата.

Суонзи е на осма позиция с актив от 47 точки, докато Евертън е 12-и с 38 пункта.