Ман Сити изстрада победа над вдъхновения Астън Вила и се бетонира в топ 4 (видео)

Шампионът Манчестър Сити постигна изключително изстрадан успех с 3:2 над финалиста в турнира за Купата на Англия Астън Вила на своя "Етихад Стейдиъм" и по този начин се изкачи на второто място в класирането, като в същото време се "бетонира" в зона "Шампионска лига". Възпитаниците на Мануел Пелегрини срещнаха сериозни затруднения с вдъхновения тим на Тим Шърууд, но все пак успяха да изкопчат победата с гол на резервата Фернандиньо в 89-ата минута. Преди това "гражаните" бяха изпуснали два гола аванс и можеха да не спечелят мача въпреки сериозния си аванс.

Серхио Агуеро откри резултата след само три минути игра, след като наказа груба грешка на вратаря на гостите Брад Гузан. Той догони една криво изритана топка от страна на американския страж, който не успя да изчисти връщане към себе си от страна на защитник. За Кун не бе проблем да отбележи на празна врата. До края на полувремето обаче Ман Сити не показа добра игра и по-сериозните положения бяха пред вратата на Джо Харт.

Всичко изглеждаше предрешено в 66-ата минута, когато Александър Коларов от фаул удвои аванса на домакините и мачът изглеждаше далеч от обсега на Астън Вила. Само две минути по-късно обаче гостите се върнаха в резултата. Том Клевърли се разписа след грешка в отбраната на "гражданите", които не успяха да изчистят топката от наказателното си поле след изпълнение на статично положение.

Резултатът бе изравнен четири минути преди края, когато Джо Харт не се намеси добре и изби слабо една центрирана от корнер топка. Тя попадна на крака на Карлос Санчес, който с премерен удар я прати в мрежата през купа от играчи. Само минута по-късно Кристиян Бентеке можеше да направи шока на "Етихад" пълен с трети гол, но съдията вдигна засада, която на повторенията се видя, че не съществува. Самият белгиец също не успя да вкара открилата се ситуация, но можеше да спечели дузпа.

Така се стигна до последните секунди на редовното време, когато домакините все пак успяха да измъкнат мача в своя полза. Фернандиньо вкара отблизо, след като отбраната на Астън Вила не успя да се справи с корнер на Джеймс Милнър.

Победата означава, че шампионите се изкачват на второто място в класирането на Висшата лига с 67 точки в своя актив. Те по всяка вероятност ще бъдат изместени от тази позиция, след като преследващите ги Арсенал и Манчестър Юнайтед имат мачове в аванс в сравнение с тях. По-важно за тима на Манчестър Сити е отдалечаването от петия Ливърпул на вече девет точки в битката за място в Шампионската лига през следващия сезон. Астън Вила пък ще продължи тежката борба за оцеляване, след като липсата на точки от този мач означава, че бирмингамци са само на две над опасната зона.