Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 0:1

Челси празнува титлата с пореден мач в стил "Моуриньо" срещу преследвача Арсенал (видео)

Лидерът в Премиър лийг Челси постигна своето в дербито с Арсенал, след като стигна до 0:0 при визитата си на "Емиратс". Отборът на Жозе Моуриньо изигра поредния си мач типично в стила на своя мениджър и не се хвърли да атакува съперника, като в крайна сметка постигна равенството, което запази преднината между тях и втория в класирането на десет точки. Така само четири кръга преди официалния край на сезона, с пет оставащи мача в своя актив "сините" от Лондон са съвсем близо до златните медали в Премиър лийг. Вече 13 поредни мача пък Арсен Венгер не успява да победи Жозе Моуриньо в срещите между двамата големи мениджъри.

След последния съдийски сигнал на Майкъл Оливър футболистите на Челси се прегръщаха на терена и поздравяваха сякаш са победили в срещата. Равенството определено устройва далеч повече гостите, които продължават да нямат нито една загуба от преките си конкуренти в битката за титлата. "Сините" се нуждаят от шест точки в оставащите си пет мача, за да си осигурят и на теория титлата в Англия. Арсенал прекъсна победната си серия от осем поредни срещи, която започна още през февруари и бе доближила отбора до позцията на пряк конкурент за титлата на Челси. Все пак "артилеристите" са едва вторият отбор, който не допуска гол в своята врата в мач с Челси през 2015 година след Съндърланд.

Най-спорното положение в двубоя бе в 34-ата минута, когато съдията Майкъл Оливър подмина чиста дузпа в полза на домакините от Арсенал. Тогава Гари Кейхил спря удар на Сантиаго Касорла с ръка, но това не бе забелязано от съдията. Иначе Арсенал бе по-активният отбор през първото полувреме, но почти не успя да отправи опасен удар по посока на вратата на Тибо Куртоа за цялата първа част.

След почивката и Челси имаха своите претенции за 11-метров наказателен удар, след като Давид Оспина събори в пеналтерията Оскар, но реферът не уважи апелите им. Домакините от Арсенал опитаха да продължат натиска си, но всички техни атаки завършваха или около наказателното поле на "сините", или с неточен удар по посока на вратата на Куртоа. За целия мач домакините успяха да отправят един-единствен точен удар в рамките на вратата на съперника и 12 техни изстрела минаха покрай гредите.