Днипро взе само гол аванс срещу Аякс в Украйна (видео)

Отборът на Днипро взе само минимална преднина от 1:0 в домакинството си на Аякс от 1/8-финала в Лига Европа. Срещата се игра на Олимпийския стадион в Киев заради сложната обстановка в Украйна. Единственият гол в мача пък отбеляза Роман Зозуля в 30-ата минута.

Домакините започнаха силно и първи можеха да открият резултата в мача в 12-ата минута, когато Велтман направи груба грешка и върна неудобна топка към вратаря Силесен, който не успя да я отиграе добре и бе отнета от Селезньов, който обаче не съумя да отбележи в опразнената врата. В 30-ата минута Днипро все пак стигна до гол. Коноплянка направи страхотен пробив по лявото крило и центрира за Зозуля, който овладя топката в наказателното поле, обърна се и я прати в мрежата за 1:0.

Аякс обаче можеше да се върне в мача в добавеното време на първата част. Тогава след центриране от корнер топката стигна до Велтман, който от близо направи шокиращ пропуск и с глава стреля над вратата.

Днипро продължи да бъде по-активният отбор и през втората част и в 65-ата минута Силесен отново бе поставен под напрежение след удар на Зозуля, но стражът показа брилянтен рефлекс и спаси. Домакините имаха още няколко нелоши положения, но така и не се възползваха от тях.

Така Днипро ще има минимална преднина преди реванша в Амстердам, който се очартава да бъде доста интересен. Срещата ще се играе на 19 март.

ДНИПРО - АЯКС 1:0
1:0 Зозуля (30)