Севиля пак би Виляреал и продължава защитата на трофея в Лига Европа (видео)

Шампионът от последното издание на Лига Европа Севиля продължава защитата на трофея. Днес футболистите на старши треньора Унай Емери постигнаха победа срещу Виляреал с 2:1 и с общ резултат 5:2 елиминираха "жълтата подводница". Всички попадения в мача паднаха през второто полувреме. Резултата откри Висенте Ибора в 69-ата минута, но малко по-късно Джовани дос Сантос изравни с перфектно изпълнен фаул. Успехът на домакините от Андалусия донесе Дамиан Суарес в 83-ата минута.

В началото далечен удар на Висенте Ибора затрудни Серхио Асенхо, но защитата на Виляреал се справи и изчисти топката. Гостите отвърнаха с коварен шут на Марио Гаспар, спасен от Серхио Рико. До почивката съперниците действаха сравнително предпазливо и головите ситуации бяха малко.

В 69-ата минута влезлият като резерва Карлос Бака пусна топката успоредно на вратата към непокрития Ибора, за когото не бе проблем да открие резултата. Само 4 минути след това мексиканецът Джовани дос Сантос изравни от фаул, при който технично стреля покрай вратата и не остави шансове на Рико.

В 77-ата минута Ерик Бертранд получи червен картон и Виляреал трябваше да доиграе двубоя с човек по-малко. Това помогна на Севиля да стигне до победен гол. Негов автор стана Денис Суарес в 83-ата минута с глава, след добро центриране от левия фланг на Беноа Тремулинас.

СЕВИЛЯ - ВИЛЯРЕАЛ 2:1 (0:0)
1:0 Ибора (69)
1:1 Дос Сантос (73)
2:1 Суарес (83)

* Севиля се класира за 1/4-финалите с общ резултат от двата мача 5:2