Фиорентина разкъса Рома на "Олимпико" и е на 1/4-финал (видео)

Отборът на Фиорентина разгроми с 3:0 Рома като гост в мач-реванш от 1/8-финалите на Лига Европа. По този начин воденият от легендата на Рома Винченцо Монтела отбор елиминира "вълците" от надпреварата с общ резултат от двете срещи 4:1. По-рано през сезона "виолетовите" надиграха столичани с 2:0 на "Олимпико" в турнира за Купата на Италия, а няма да е изненадващо, ако отборът от Флоренция скоро изпревари "джалоросите" и в класирането на Серия "А".

В 7-ата минута левият бек на Рома Хосе Холебас спъна в наказателното поле на "вълците" Матиас Фернандес" и реферът Джунейт Чакър посочи бялата точка - дузпа за гостите. Зад топката застана Гонсало Родригес и защитникът с прецизен удар опъна мрежата зад вратаря Лукаш Скорупски. Съдията обаче назначи повторно изпълнение на дузпата, тъй като футболисти на Фиорентина бяха нахлули в наказателното поле преди удара на аржентинеца. Родригес не трепна и с мощен шут в другия ъгъл отново изпрати топката във вратата, като този път голът бе редовен - 0:1.

След получения рано-рано гол "вълците" се впуснаха в атаки и в 17-ата минута пред гръцкия десен бек Василис Торосидис се откри златен шанс за изравняване на резултата. Той обаче не уцели вратата с глава след изпълнение на ъглов удар.

Следващите няколко минути бяха кошмарни за "джалоросите". Първо комична грешка на вратаря Лукаш Скорупски позволи на Маркос Алонсо да направи резултата 0:2. Полският страж се опита да овладее топката на аутлинията, но не успя да я задържи в ръце и я подари на Алонсо, за когото не остана нищо друго освен да я насочи в мрежата. В 21-ата инута пък Хосе Басанта заби топката с глава във вратата на "вълците" след центриране от корнер и резултатът придоби катастрофални измерения за домакините.

Френският наставник на Рома Руди Гарсия направи рискована смяна, пускайки Хуан Мануел Итурбе на мястото на Торосидис и в 27-ата минута сръбският нападател Адем Ляич се озова в голова позиция в наказателното поле на гостите, но бившият играч на Фиорентина не нанесе достатъчно добър удар и стражът Нето изби. В 39-ата минута пък Борха Валеро изби топката от голлинията, като попречи на Миралем Пянич да вкара гол с глава.

Три минути след почивката Мохамед Салах направи за смях отбраната на Рома с пробив отдясно и само късметът спаси "вълците" от ново попадение, тъй като ударът на египетския нападател на Фиорентина срещна гредата. В 54-ата минута пък Кума ел Бабакар можеше да направи 0:4, след като бе изведен в голова позиция в наказателното поле на домакините, но ударът му бе отразен от Скорупски. В 77-ата минута Салах удари втора греда и резултатът остана непроменен.

Безсилието на Рома бе пълно и домакините дори завършиха мача с човек по-малко, тъй като в 88-ата минута втори жълт, съответно червен картон, получи Ляич.

РОМА - ФИОРЕНТИНА 0:3 (общ резултат от двете срещи 1:4)
0:1 Родригес (9-д)
0:2 Алонсо (18)
0:3 Басанта (21)