Хеттрик на Игуаин донесе ценен обрат на Наполи срещу Динамо (М) (видео)

Отборът на Наполи стигна до ценна победа с 3:1 над Динамо (Москва) в домакинството си от 1/8-финала в Лига Европа. Италианският тим трябваше да прави пълен обрат в мача, след като получи гол още във 2-ата минута дело на Кевин Кураний. Гонсало Игуаин обаче се превърна в герой за домакините на "Сан Паоло" и реализира хеттрик в мача с попадения в 25-ата, 31-ата от дузпа и в 55-ата минута и така донесе комфортна преднина на неаполитанците преди реванша.

Динамо стигна до откриване на резултата още в самото начало на срещата. Във 2-ата минута гостите си спечелиха корнер и след неговото изпълнение Кевин Кураний се извиси и с глава простреля вратата на Мариано Андухар. В 18-ата минута германецът имаше още един добър шанс, но отново с глава стреля над вратата.

Постепенно обаче Наполи се съвзе от шока и в 25-ата минута Фаузи Гулам напредна по крилото и центрира остро в наказателното поле, където Гонсало Игуаин с глава бе точен за 1:1. Пет минути по-късно домакините си спечелиха и дузпа след като Матийо Валбуена извърши нарушение срещу Дрис Мертенс в пеналта, а отново Игуаин изпълни наказателния удар и доведе нещата до 2:1 в полза на своя тим.

Още в началото на второто полувреме гостите останаха с човек по-малко на терена. В 46-ата минута Зобнин извърши груб фаул срещу Гулам и получи втори жълт и червен картон. С числено предимство Наполи заигра още по-атакуващо и в 55-ата минута стигна до трети гол. Мертенс центрира в наказателното поле, Де Гузман хитро продължи към Игуаин, който от воле с прекрасен удар направи резултата 3:1.

До края Наполи можеше да спечели и още по-убедително, но и с тази победа тимът на Рафаел Бенитес може да се чувства сравнително спокоен преди реванша в Москва след седмица.

НАПОЛИ - ДИНАМО (М) 3:1
0:1 Курани (2)
1:1 Игуаин (25)
2:1 Игуаин (31-д)
3:1 Игуаин (55)