Арсенал изкачи върха от втори опит (видео)

Съставът на Арсенал все пак превзе първото място в класирането на английската Висша лига, след като победи Борнемут с 2:0 у дома и по този начин измести Лестър от върха. Това момчетата на Арсен Венгер сториха от втори опит, след като при предишната възможност да изпреварят "лисиците" преди два дни бяха разгромени с 0:4 от Саутхамптън. Днес "артилеристите" не допуснаха изненада и с лекота преодоляха отбора на Борнемут, за да съберат 39 точки и да оглавят класирането в Англия. Те обаче могат да бъдат изместени оттам след утрешното дерби в челото между Лестър и Манчестър Сити на "Кинг Пауър Стейдиъм".

На "Емиратс Стейдиъм" Арсенал тотално надигра своя опонент и 2:0 бе най-малкото, с което момчетата на Еди Хау си тръгнаха от столицата. Габриел Паулища и Месут Йозил отбелязаха две от многото ситуации, създадени от тима на Венгер в срещата.

Габриел Паулища откри резултата за домакините в 27-ата минута. Централният бранител се извиси над всички в наказателното поле на гостите след центриране на Месут Йозил и мощно с глава заби топката в мрежата на Артур Боруц. До края на полувремето домакините можеха и трябваше да стигнат до втори гол, но Пер Мертезакер направи пропуска на сезона за лондончани. Отново Паулища засече с глава центриране на Месут Йозил от корнер, но за негово нещастие топката срещна дясната греда зад гърба на Боруц. Там обаче на по-малко от два метра от голлинията се намираше Мертезакер, който трябваше да прати топката в абсолютно опразнената врата. Германският централен бранител обаче се оказа изненадан от рикошета в гредата и топката го удари комично по главата, за да излезе в аут.

След почивката събитията на терена не се промениха особено, като Арсенал продължи да бъде по-активният отбор и да застрашава по-често вратата на съперника. В 63-ата минута домакините осъществиха брилянтна комбинация пред наказателното поле на "черешките", след която Месут Йозил направи резултата 2:0. Германският халф комбинира красиво с Оливие Жиру на границата на пеналтерията и след като френският таран елегантно с пета го изведе сам срещу Боруц, за Йозил не бе проблем да го преодолее с диагонален удар и да удвои аванса на "артилеристите".

Това попадение успокои отбора на Арсен Венгер, който извърши и някои промени с цел да запази играчите си свежи в сгъстения цикъл от мачове. С успеха Арсенал събра 39 точки, докато Борнемут остава