Ман Сити започна 2016 година с победа след обрат за две минути (видео)

Отборът на Манчестър Сити започна с победа новата 2016 година, след като постигна пълен обрат и взе пълния актив от три точки в гостуването си на Уотфорд на "Викъридж Роуд". Възпитаниците на мениджъра Мануел Пелегрини осъществиха пълен обрат в резултата с голове на Туре Яя и Серхио Агуеро само в рамките на две минути между 82-ата и 84-ата, за да грабнат победата. Преди това домакините водеха уверено в резултата и играеха добре в защита. Те обаче се пропукаха фатално на два пъти в рамките на две минути, за да допуснат своя опонент да стигне до трите точки.

Александър Коларов си отбеляза нелеп автогол в 55-ата минута, за да даде аванс на домакините, след като Бен Уотсън бе центрирал остро от корнер. Сърбинът чукна с глава топката над ръцете на слисания Джо Харт, който не можеше да повярва на стореното от своя съотборник.

Туре Яя обаче възстанови равенството в 82-ата минута именно след центриране на грешника за първия гол в неговия тим Александър Коларов. Сърбинът центрира остро от ъглов удар и Туре Яя от въздуха отбеляза изключително красив гол за 1:1. Африканецът бе изпуснат от персоналния си пазач в наказателното поле Хосе Холебас и с брилянтно воле под гредата изравни.

Само две минути по-късно гостите осъществиха пълен обрат в резултата. Този път Серхио Агуеро бе героят за "гражданите", засичайки центриране на Бакари Саня от десния фланг. Кун бе оставен непокрит от бранителите на Уотфорд и от 7-8 метра прехвърли Аурелио Гомеш, за да направи резултата 1:2. Това бе осмото попадение за аржентинския нападател в 13 мача с екипа на Манчестър Сити през сезона. Агуеро е най-резултатният футболист на "гражданите" през кампанията, макар да пропусна повече от 30% от срещите на отбора си заради контузия.

Победата доближи Манчестър Сити само на точка от доскорошния лидер Лестър, който остана на второто място след днешната си грешна стъпка с Борнемут (0:0). "Гражданите" събраха 39 точки в актива си, с което се намират на третата позиция на три зад лидера Арсенал. Уотфорд пък е девети с 29 точки и сякаш "изпусна парата" след гръмката си победа с 3:0 над Ливърпул и оттогава е взел само една точка от три мача. Трябва да се отбележи, че стършелите имаха изключително тежка серия от мачове, в която срещнаха Челси (2:2), Тотнъм (1:2) и Ман Сити (1:2).